28 березня 2015 р.

Первый Форум волонтеров в Херсоне

МХР "Анастасіс" взяв участь у першому форумі волонтерів, який проводився в Херсоні Фондом громади міста Херсон "Захист" у партнерстві з Херсонським обласним Фондом милосердя та здоров'я завдяки підтримці, наданій Програмою розвитку ООН та завдяки проекту "Механізм для розвитку громадянського суспільства".
В форумі брали участь волонтери з Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Одесської, Харьківської, Дніпропетровської, та Львівської областей.

Форум організували Фонд громади міста Херсон «Захист» та Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я.

За словами голови правління фонду «Захист» Лариси Польської, організатори форуму спочатку вважали, що він зацікавить тільки херсонців. Але коли про намір провести захід дізналися волонтери з інших регіонів України, і від них почали надходити прохання взяти участь.

«Цей форум – не офіціозний і не політичний захід. Тому ми навмисне не запрошували взяти у ньому участь представників органів влади. Вони знали про форум, але жоден з них не прийшов до нас за власної ініціативи, без персонального запрошення, щоб просто поцікавитися нашими проблемами», - сказала Лариса Польська.

Почався форум з того, що його учасники привітали херсонця Григорія Янченка, який нещодавно став переможцем національного конкурсу «Благодійник року» у номінації «Благодійник-фізична особа». Колишній військовий, літня людина з обмеженими фізичними можливостями, він зібрав та передав українській армії різної допомоги на понад триста тисяч гривень.

Учасники форуму обговорювали актуальні питання законодавчого забезпечення волонтерської діяльності, зокрема, у такій її сфері, як допомога збройним силам України.

Як зазначила у своєму виступі директор Українського форуму благодійників, Ганна Гулевська-Черниш, «уряд та парламент, як це не дивно, створюють усе нові й нові законодавчі перешкоди для волонтерів».

У своїх виступах волонтери обурювалися зокрема тим, що мусять платити податки з коштів, які збирають для допомоги військовим, родинам загиблих та вимушеним переселенцям.

На форумі також були проведені мастер-класи, на яких експерти розповіли волонтерам про те, як працювати з територіальними громадами на локальному рівні, як забезпечити власну безпеку під час перебування у зоні АТО.

Учасники форуму прийняли резолюцію, у якій виклали пропозиції щодо законодавчого забезпечення волонтерської діяльності в Україні та наполегливо порадили законодавцям радитися з громадськістю перед прийняттям законів, які регламентують благодійну діяльність.

0 коммент. :

Дописати коментар

 
Design by Antoshchuk YV. Edited and supported by Bigun S. O.