19 жовтня 2014 р.

Запобігання розповсюдження ВІЛ/СНІД, ІПСШ, вірусних гепатитів серед «дітей вулиць» в Херсонському регіоні

Координатор – Дмитрієв Сергій.
Реалізація проекту направлена на убезпечення життя населення Херсонського регіону і недопущення поширення шкідливих вірусів та інфекцій в молодіжному середовищі.
Діяльність громадської організації підтримується місцевими органами влади. Так, у 2012 році, між МХР «Анастасіс» та виконавчим комітетом Херсонської міської ради був підписаний меморандум про співпрацю.
Крім того діють договори про співпрацю між МХР «Анастасіс» та:
 • Херсонським обласним центром боротьби з ВІЛ/СНІД;
 • Херсонською міською шкір-венерологічною лікарнею;
 • Херсонським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 • Департаментом виконання покарань в Херсонськїй області;
 • Районними в м. Херсоні кримінально-виконавчими інспекціями;
 • Херсонським обласним благодійним фондом «Мангуст»;
 • Міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Старший соціальний працівник – Ріпа Олексій
В проекті діють два напрями: соціальний патруль та центр денного перебування.
Завдання соціального патруля – силами мультидисциплінарної команди проводити профілактичну роботу серед молоді в умовах вулиці (в місцях, де вони постійно проводять свій вільний час). Соціальні працівники надають консультації з питань безпечної поведінки для запобігання інфікування ВІЛ та ІПСШ, розповсюджують інформаційні матеріали, видають презервативи молодим людям, що ведуть статеве життя. Медичні працівники надають індивідуальні консультації та проводять тестування на ВІЛ, сифіліс, гепатити В та С.
Протягом дня діти звертаються до центру денного перебування, де мають змогу пограти в настільний теніс, скористатися інтернетом, пограти в інші настільні ігри, організувати для себе змістовне дозвілля.
Соціальний працівник (соціальний патруль) – Бондаренко Олена
Головне для соціального працівника – вміння знаходити спільну мову з клієнтами. Має володіти знаннями про молодіжну культуру, їх вподобання та звички.
Питання, що турбують підлітків:
 • Безпечна сексуальна поведінка;
 • Юридична відповідальність за вживання наркотичних речовин;
 • Наслідки вживання алкоголю, вдихання клею, куріння конопель та інших речовин;
 • Адреси закладів, які надають послуги молоді (гуртки, клуби, медичні заклади тощо).

Соціальний працівник (центр денного перебування) - Лебедєв Олександр
Діти з недитячими проблемами – це клієнти центру денного перебування.
Ось історія одного з них.
Хлопець 1996 року народження. Сирота. Мати – споживач ін’єкційних наркотиків, батька нема. У віці 12 років йому самотужки доводилось виносити померлих від передозування людей з помешкання, де проживав із матір’ю. останнім часом виховувався бабусею, яка з годом відмовилась від його виховання. Був умовно засуджений. Прийнятий на виховання до ПТУ. В гуртожитку склалися складні відносини з комендантом. В грудні 2013 року, після декількох адміністративних правопорушень, керівництво навчального закладу звернулось до суду і умовний строк був замінений ув’язненням.
Не зважаючи на всі труднощі, хлопець не втратив людського обличчя, зберіг психіку.
За час відвідання центру денного перебування, в нас склалася психологічна картина відмінна від його державних вихователів. Тому ми не погодились із вироком суду і допомогли клієнту подати апеляцію та звернулись до обласної прокуратури для забезпечення дотримання прав неповнолітнього.
Нажаль, випадків порушення прав підлітків багато.
Крім того, соціальні працівники та психологи навчальних закладів-партнерів, інспектори районних КВІ, служби у справах дітей направляють до нашого центра осіб, що потребують соціальних послуг. В центрі панує дружня та приємна атмосфера. Кількість клієнтів постійно зростає.

0 коммент. :

Дописати коментар

 
Design by Antoshchuk YV. Edited and supported by Bigun S. O.