24 січня 2012 р.

Культура благодійності на Херсонщині


20 січня в прес-клубі "Новий день" пройшов круглий стіл представників благодійних фондів, державних закладів, бізнесменів і громадських активістів Херсонської області на тему: "Культура благодійності на Херсонщині". 

На круглому столі обговорювалися існуючі проблеми в сфері соціальних та благодійних програм Херсонщини, питання ефективної взаємодії громадських та благодійних організацій, бізнесу, влади, представників ЗМІ та суспільства в цілому з метою зміцнення і розвитку духу благодійності в регіоні.
Учасники обговорювали ідеї створення і реалізації соціальних проектів, ділилися своїм досвідом, презентували успішно реалізовані проекти і будували спільні плани на майбутнє.

Священик Сергій Дмитрієв, керівник відділу соціального служіння та благодійності Херсонської єпархії Української Православної Церкви, надав відеозвіт про проведення акції у Херсоні "Святий Миколай мандрує Україною". 

Богдан Руденко, заступник директора Херсонського обласного центру соціальної служби для сім*ї, дітей та молоді, відзначив, що завдяки участі представників херсонського бізнесу в даній акції діти змогли отримати прекрасні подарунки від Святого Миколая.

Юрій Антощук, виконавчий директор Херсонського обласного благодійного фонду "Об*єднання", озвучив статистику із доповіді  Charities Aid Foundation (CAF), згідно якої Україна займає 150-е місце в світі (практично останнє) за рівнем благодійності: "Гроші тут жертвують 5% мешканців, волонтерством - 14%, готові допомогти незнайомцю - 19%. Якщо брати для порівняння країни, що знаходяться на початку рейтингу, то в Австралії 70% мешканців готові жертвувати на благодійність, волонтерством займаються 38%, а готові допомогти незнайомцю - 64%".

Учасники круглого стола згодні з тим, що така ситуація пов*язана в першу чергу, з рівнем життя в країні, а також із довірою населення до благодійних фондів. Адже нерідко відбуваються ситуації, коли лже-благодійні фонди обкрадають людей, що звертаються до них за допомогою, як це недавно було з батьками 18-річного Максима Чернявского в Херсоні. 
Такі випадки бувають, і про них говорять багато, а про добрі справи, зроблені фондами, на жаль, говориться занадто мало. Через це і страждає благодійність, а недовіра звичних громадян зростає.

Було також піднято питання про необхідність більш широкого висвітлення діяльності громадських організацій і благодійних фондів в місцевих ЗМІ, щоб люди бачили і знали, що благодійність в нашому місті є, і могли б самі брати участь в ній.
Було також піднято питання про необхідність більш широкого висвітлення діяльності громадських організацій і благодійних фондів в місцевих ЗМІ, щоб люди бачили і знали, що благодійність в нашому місті є, і могли б самі брати участь в ній. Крім цього, створена в грудні 2011 Коаліція благодійників Херсонщини, в яку входять благодійні фонди, громадські організації, меценати, філантропи і активісти, повинна об*єднувати якомога більше небайдужих людей, і тим самим створювати позитивну репутацію благодійників в Херсонській області.

Лариса Польска, голова правління Херсонського благодійного фонду "Захист", запропонувала представників ЗМІ поділитися досвідом написання статей із представниками громадських організацій і благодійних фондів шляхом проведення мастер-класу, тренінгу. Також було б непогано розвивати в Херсонській області соціальну журналістику.

Ігор Семенчев, голова Антонівської селищної ради, відмітив, що часто бюрократія, а також бездіяльність і небажання йти на зустріч, стають перешкодою на шляху до громадських організацій і благодійних фондів в реалізації їх соціальних програм.

Так, у Херсоні до цього часу немає центру реєстрації людей без місця проживання, і всі спроби громадських організацій створити такий центр поки даремні.
Зустріч за одним столом представників влади, громадськості, бізнесу, ЗМІ та обговорення існуючих соціальних проблем - вже свідчить про те, що благодійність в нашому місті розвивається, і все більше людей розуміють її значимість та необхідність в наші дні в області.

Матеріали взяті із http://www.fundunion.org/2012/01/blog-post_21.html


 
Design by Antoshchuk YV. Edited and supported by Bigun S. O.